rssrssSosyal Paylaşım Sitelerimiz:

Amerika Seyahati

img

Amerika Seyahati

Kadınlar Dünya nüfusunun yarını oluşturmaktadırlar. Aile ve toplumun yaşam koşullarının iyileştirilmesinde kilit rol oynamaktadır. Buna rağmen kadınlar ekonomik kaynaklara ulaşımında çeşitli handikaplarla karşılaşmaktadırlar ve bunun sonucunda iş mekanizmasının dışında zoraki bir dışlanma yaşamaktadırlar. Kadınların toplumdaki işleyişine katkıları yadsınamaz ve bunun doğruluğunu daha iyi anlatmak ve kavratmak adına gittiğimiz Amerika Birleşik Devletleri bizlerin ülkemizde yaşanan sorunları daha sağlıklı çözümlere ve mantıklı yollara ulaşmakta nasıl bir plan hazırlayacağımızın eğitimini almış bulunmaktayız.

Amacımız kadınların hayatlarında edindiği pragmatik bilgileri gelecekte pratiğe dökebilecek kıvama gelmesi ve kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri konuma getirebilmektir. Kadınlarımızın hiyerarşi basamaklarını hak ettikleri şekilde alabilmeleri ve bu konumda layığıyla görevlerini yerine getirebilmelerini sağlamak bizlerin en öncelikli amacıdır. Kadınlarımızın gerçek hayatta hakettikleri gerçekliği yakalayabilmeleri adına çalışmalarımız son hızıyla devam edeceğinin mutluluğunu sizlerle paylaşmak isteriz.

Bizleri orada ağırlayan değerli kamu görevlileri ile kendi aile fertlerinden biriymiş gibi bizlere yuvalarını açan amerikan konuk severliğini bizlere hissettiren çok değerli ev sahip ve sahibelerine şükranlarımızı bir borç biliriz. Bizleri ağırlayan ve bizlerin Amerika içerisinde seyahtimizi sağlayan Amerika B.D. Dış İşleri Bakanlığına teşekkürederiz. Program yöneticimiz By.Diana Diaglus' a teşekkürederiz. Kars'ta bizleri yalnız bırakmayıp engin bilgileriyle bizlere yönveren sn. İhsan KARAYAZI' ya teşekkürederiz. Amerikada bize rehberlik eden Sn. Ali DİNÇER' e teşekkürederiz.