rssrssSosyal Paylaşım Sitelerimiz:

Halı Çalışmamız

img

Halı Projemiz

İlimizde halı dokumacılığının git gide ortadan kalktığı duygusu bizlerde oluşmaösı sebebiyle bu yöresel ve en önemlisi kültürel durumun yitip gitmemesi için bu projeyi başlattık. Kültürel motiflerin ortaya konulması ve tamamen insan emeği sonucunda el emeği göz nuru denebilecek halılarımızın başarı ile faaliyetlerini devam ettirmesi bizleri çok memnun etti.

22/02/2010 Tarihinde İş-Kur ile ortak yürüttüğümüz Halı Dokuma Kursu Projesi gerçekleştirilmiştir. Proje 20 ev kadınının katılımı ile sağlandı. 4 Ay boyunca kadınlara halı dokumacılığı öğretilmiştir. Bu projemizdeki amaç kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak ve maddi açıdan özgürlüklerini kazanmalarını sağlamaktı. Proje süresince kursiyerlere ücret ödenmiş olup hem maddi destek sağlanmış hem de halı dokumacılığı öğretilmiştir.

İstendiği zaman her türlü faaliyetin yapılabileceği düşüncesini aksettirme amacıyla kadınlarımıza hem kültürlerinin devam ettirilmesini sağlamak hemde parasal anlamda evlerinin geçim kaynağı olarak bu çalışmalarını desteklemek bizlein öncelikli amacı olmuştur.

Bu projemizde Karsımızın değerli kamu görevlilerinin yardımı bizler için yadsınamaz bir unsurdur kendilerine burdan teşekkürü bir borç biliriz.